Tiskové zprávy

Policista z Rychnova nad Kněžnou odsouzen - Aktualizace!

19. duben 2022

Dne 21. 2. 2022 byl Okresním soudem v Rychnově nad Kněžnou vyhlášen rozsudek, jímž byl bývalý policista uznán vinným a odsouzen za tr. činy nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a zneužití pravomoci úřední osoby.

Bývalý policista byl odsouzen k trestu odnětí svobody na 1 rok a 6 měsíců s podmíněným odkladem se čtyřletou zkušební dobou, dále mu byl uložen peněžitý trest v celkové výměře 60 000,- Kč, zákaz činnosti ve všech bezpečnostních sborech po dobu 5 let a trest propadnutí věci, kdy se v tomto případě jednalo o zajištěné konopí a stonky.

Rozhodnutí nabylo právní moci v den vyhlášení rozsudku.

Policista obžalován z obchodu s drogami a ze zneužití pravomoci úřední osoby

4. únor 2022

Policista zařazený na Územním odboru Rychnov nad Kněžnou Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje v době mimo službu měl nelegálním způsobem opatřovat a předávat omamné a psychotropní látky a v době služby poskytovat informace o pohybu policejních hlídek civilním osobám. 

V námi zadokumentovaných třech případech nejméně od října 2020 do května 2021 měl policista opatřit metamfetamin-pervitin pokaždé o hmotnosti 3-3,5 gramů v celkové hodnotě 10 000,- Kč a předat jej civilní osobě. Civilní osoba pervitin měla použít buď pro vlastní potřebu, nebo k další distribuci. Dále v období nejméně od prosince 2020 do května 2021 měl dvěma civilním osobám poskytovat informace o pohybu policejních vozidel a policejních hlídek. Tyto informace měl sdělovat z důvodu, aby se osoby vyhnuly policejním kontrolám, jelikož pozbyly řidičské oprávnění a i přesto motorové vozidlo užívaly. Provedenou domovní prohlídkou bylo u policisty mimo jiné zajištěno 7 ks malých rostlinek konopí a zelenohnědá drť, přičemž dle odborného vyjádření je celková hmotnost zajištěného konopí 64,6 gramů a v nich je obsaženo 3,14 gramů čisté účinné látky. 

Proti policistovi bylo v květnu 2021 zahájeno trestní stíhání pro přečiny nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a zneužití pravomoci úřední osoby. Dne 11. ledna 2022 státní zástupce Krajského státního zastupitelství v Hradci Králové podal obžalobu na policistu pro výše uvedené přečiny. V případě prokázání viny mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

kpt. Ivana Nguyenová
tisková mluvčí

kontakty

  • Telefon - 974 839 734
  • E-mail - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
  • Datová schránka - ID: v7m7926

Informační servis

Reakce GIBS na články zveřejněné na www.seznamzpravy.cz

12. srpen 2022

Policejní zákrok v jihočeských Borovanech

5. srpen 2022

Hledáme svědky ostravské dopravní nehody

12. červenec 2022

Policista z dálniční policie si ponechával vybrané peníze za pokuty

27. květen 2022

© 2021 Generální inspekce bezpečnostních sborů, všechna práva vyhrazena  |  Cookies  |  Prohlášení o přístupnosti  |  English

RSS feed