Tiskové zprávy

Pražský policista drogovým dealerem – Aktualizace!

26. listopad 2021

Státní zástupce Městského státního zastupitelství v Praze podal dne 15. listopadu 2021 obžalobu na obviněného dnes již bývalého policistu, a to ze zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a z přečinu výroba a jiné nakládání s látkami s hormonálním účinkem. Tři civilní osoby pak byly obžalovány ze zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, z toho ve dvou případech ve stádiu pokusu.

  1. prosinec 2020

Policista zařazen na pražském oddělení pohotovostní motorizované jednotky svým obchodem s drogami nevědomě přivedl detektivy z GIBS na stopu organizované skupiny Čechů, kteří získávali drogy ze Španělska.

Inspektoři GIBS se zabývali několik měsíců příslušníkem policie, který nejméně od února do listopadu letošního roku obstarával jak pro sebe, tak pro své známé kokain, jehož prodejem si přivydělával a to v minimálně 26 případech. Následně zjistili, že jeho dodavatel, jakožto hlavní organizátor této trestné činnosti, drogy získával přes kontakty působící ve Španělsku a to konkrétně přes Čecha, který ve Španělsku pobýval. Další muž měl pak působit jako kurýr. Na základě této skutečnosti byla zmapována cesta hlavního organizátora za jeho komplicem do Španělska za účelem domluvení obchodu. Ihned po jejich společném příjezdu do Česka došlo dne 5. 12. k zadržení.

V rámci domovní prohlídky bylo zajištěno 450 g pervitinu, 170g kokainu, 70 tis. Euro, 850 tis. Kč. U hlavního pachatele jsme zadokumentovali přes 360 případů prodeje omamných a psychotropních látek. Na kolik si policista svým obchodování přišel, není konkrétně stanoveno, nicméně za jeden gram požadoval průměrně
2200 - 2500,- Kč.

Proti třem civilním osobám bylo zahájeno trestní stíhání ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami
a s jedy
. V případě prokázaní viny jim jakožto organizované skupině hrozí až osmnáctiletý trest odnětí svobody. Organizátor a jeho komplic ze Španělska jsou momentálně stíháni vazebně. Proti policistovi bylo zahájeno taktéžtrestní stíhání a to z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a v případě prokázání viny mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat Policii České republiky, Celní správě České republiky a jejich specializovaným útvarům za spolupráci a poskytnutí maximální součinnosti.

 

kpt. Ivana Nguyenová
tisková mluvčí

kontakty

  • Telefon - 974 839 734
  • E-mail - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
  • Datová schránka - ID: v7m7926

Informační servis

Osm dozorců stíháno ze zneužití pravomoci úřední osoby

22. leden 2022

Hledáme svědky!

21. leden 2022

Pomozte nám se ztotožněním muže!

7. leden 2022

Sedm dozorců obžalováno z mučení a jiného nelidského a krutého zacházení

28. prosinec 2021

© 2021 Generální inspekce bezpečnostních sborů, všechna práva vyhrazena  |  Cookies  |  Prohlášení o přístupnosti  |  English

RSS feed