Přejít na obsah:


Hlavní navigace:


Zkouška spolehlivosti

22.10.2012

Zkouška spolehlivosti

K nezákonnému jednání, pro něž je policista z Územního odboru Teplice trestně stíhán, mělo dojít v době mimo službu, kdy se za účelem získání finančních prostředků prokázal služebním průkazem příslušníka policie. Pod smyšlenou záminkou kontroly falešných bankovek a nutnosti provedení zkoušky pravosti, vylákal od majitele prodejny dva kusy bankovek v hodnotě 500,- Kč. Následně si bankovky ponechal a použil pro vlastní potřebu.

Vzhledem k uvedenému jednání policisty, dalším skutečnostem zjištěným v průběhu prověřování a důvodnému podezření, že se policista i nadále dopouští obdobné trestné činnosti, byla pracovníky Generální inspekce bezpečnostních sborů provedena zkouška spolehlivosti. 

Při této zkoušce se policista dopustil dalšího nezákonného jednání, a to tím, že od oznamovatele převzal nalezenou pánskou černou koženou příruční tašku s finanční hotovostí, značkovým zapalovačem, náramkovými hodinkami a krabičkou cigaret. Avšak v souvislosti s nálezem nevyhotovil žádný úřední záznam, věci si ponechal a užil je jako vlastní.

Stíhání je vedeno na svobodě.  Za uvedené trestné činy hrozí obviněnému trest odnětí svobody až na pět let.

Nadřízení služební funkcionáři obviněného příslušníka byli o jeho trestním stíhání vyrozuměni. 

Ke stažení


Zpět na začátek stránky: