Přejít na obsah:


Hlavní navigace:


Stíháme další policisty, kteří si vydělávali ukládáním pokut

05.10.2019

Dva policisté zařazeni na Územním odboru Olomouc od října roku 2018 do července letošního roku ukládali řidičům pokuty příkazem na místě, z nichž část finančních prostředků neodevzdali a obohatili se tak nejméně o 6 500,- Kč.

Ve sledovaném období si v rámci dohledu nad bezpečností silničního provozu vytipovali řidiče, kterým udělili pokutu v takové výši, aby byla akceptovatelná a přestupce ji mohl zaplatit na místě. Povinné položky bloku vypsali standardně propisovací tužkou, avšak položku o výši uložené pokuty vypsali perem tzv. rollerem. Jedná se o pero, které má speciální inkoust, který lze mazat a následně znovu přepsat. Díl B předali po zaplacení přestupci a u dílu A pokutového bloku, který se odevzdává nadřízenému, částku smazali a přepsali ji za nižší. Finanční rozdíl si pak ponechali pro svou potřebu.

Policisté jsou v tuto chvíli obviněni ze spáchání přečinů zneužití pravomoci úřední osoby a zpronevěry. V případě prokázání viny jim hrozí až pětiletý trest odnětí svobody nebo zákaz činnosti.

Po celou dobu nám poskytovalo součinnost Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje.

 

kpt. Ivana Nguyenová
tisková mluvčí


Zpět na začátek stránky: