Přejít na obsah:


Hlavní navigace:


Rezignace plk. JUDr. Michala Murína na funkci ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů

17.04.2018

Vážení,

uplynulých 36 let jsem věnoval službě v bezpečnostních sborech. Tuto práci jsem vždy vnímal jako službu veřejnosti, občanům této země. Na všech pozicích a za všech okolností jsem se vždy snažil vykonávat svoji práci co nejlépe a nejsvědomitěji.

S tímto přesvědčením a přístupem jsem také předloni přijal nabídku řídit útvar, jehož zásadním úkolem je a musí být vyhledávat, prověřovat a vyšetřovat trestnou činnost příslušníků a zaměstnanců zákonem určených bezpečnostních sborů. Usiloval jsem o to, aby její příslušníci mohli vždy plnit řádně a svědomitě své úkoly.

Ačkoli jsem se nedopustil ničeho nezákonného ani neetického, obávám se, že mé setrvání v čele GIBS by mohlo zavdat příčinu k nedůvodnému zpochybňování výsledků její práce, především ze strany obou vrchních státních zástupců a nejvyššího státního zástupce. Situace, která se kolem GIBS a mé osoby vyvinula v posledních měsících, mi proto nedovoluje pokračovat v řízení tohoto útvaru a nechci zavdávat příčinu k jakýmkoliv útokům na GIBS.

S ohledem na tyto skutečnosti jsem se rozhodl k 30. dubnu 2018 rezignovat na funkci ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů a současně tak ukončit služební poměr.

Všem svým kolegům děkuji za spolupráci, které si nesmírně vážím, stejně jako těm, kteří se nebáli v posledním období mi veřejně projevit podporu. Velmi si tohoto přístupu cením.

 

plk. JUDr. Michal Murín

ředitel

 

Ke stažení


Zpět na začátek stránky: