Přejít na obsah:


Hlavní navigace:


Ředitel GIBS Michal Murín se vyjádřil k veřejné kritice premiéra

01.03.2018

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

Ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů Michal Murín se dnes seznámil s obsahem veřejného vystoupení předsedy vlády Andreje Babiše, uskutečněného na půdě poslanecké sněmovny dne 28. 2. 2018. Přestože standardně politická prohlášení nekomentuje, tak v tomto případě tak učiní, protože se jedná o veřejnou kritiku jeho osoby ze strany nadřízeného služebního funkcionáře.

 

Informace sdělené premiérem Andrejem Babišem k otázce ztráty důvěry „která byla vyvolána dokumentem Vrchního státního zastupitelství v Olomouci, kterým došlo k postoupení opatření o odevzdání věci ke kázeňskému projednání. Toto opatření navíc na Úřadu vlády bylo vyřízeno velice nestandardním způsobem“, sdělil, že došlo mezi ním a předsedou vlády k písemné komunikaci, ve které se ke svému jednání vyjádřil s tím, že se žádného protiprávního jednání nedopustil. Ředitel GIBS nebyl nikdy kázeňsky trestán a nebylo s ním ani žádné kázeňské řízení do dnešního dne zahájeno. Zprostředkovaně zná jen část obsahu informací z VSZ Olomouc, které měly být zaslány na Úřad vlády ČR a jsou obsahem zmiňované písemné komunikace.

 

V otázce závažné kauzy řešené na VSZ Praha, kterou také pan premiér zmínil a která je v režimu utajení, nebyl ředitel Murín zbaven mlčenlivosti, a proto se nemůže nijak bránit. Pokud dojde ke zbavení mlčenlivosti, tak se vyjádří.

 

Michal Murín poskytne všechny potřebné informace týkající se veřejné kritiky jeho osoby i GIBS, včetně komunikace s vedením státního zastupitelství, poslancům Výboru pro bezpečnost PS Parlamentu ČR a zástupcům Stálé komise pro kontrolu činnosti GIBS PS Parlamentu ČR. Ve výboru pro bezpečnost už požádal o slyšení.

 

Protože si ředitel GIBS Michal Murín není vědom žádných pochybení, tak ve své funkci nadále zůstává a výzvu k rezignaci odmítl.

 

 

pplk. Mgr. Bc. Ivo Mitáček

rada

kancelář ředitele GIBS


Zpět na začátek stránky: