Přejít na obsah:


Hlavní navigace:


Premiér Andrej Babiš vyzval ředitele GIBS Michala Murína k rezignaci

27.02.2018

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

Vzhledem k množícím se dotazům ze strany zástupců sdělovacích prostředků vydává ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů oficiální vyjádření k položeným otázkám serveru Aktuálně.cz, z nichž podstatné informace jsou tyto:

 

Ředitel GIBS plk. JUDr. Michal Murín se v průběhu tohoto měsíce opakovaně sešel na Úřadu vlády ČR s předsedou vlády Ing. Andrejem Babišem. Premiér pozval ředitele na dvě schůzky, na kterých ho vyzval k rezignaci. Důvodem k odstoupení z čela Generální inspekce bezpečnostních sborů je údajná ztráta důvěry ze strany premiéra. Jako vhodné datum navrhl premiér konec února letošního roku, což by se údajně obešlo bez dalších skandálů.

 

V pondělí 26. 2. 2018 byla v hlavním sídle Generální inspekce bezpečnostních sborů v Praze zahájena kontrola z Ministerstva financí ČR, které se účastní jejich devět kontrolorů. GIBS těmto zástupcům resortu poskytuje veškerou potřebnou součinnost a vstřícnost. Kontrola je všeobecného charakteru a vzhledem ke značnému množství vyžádaných dokumentů a podkladů je jim poskytováno zázemí pro práci na plánovaných pět týdnů.

 

V otázkách „vyšetřování“ konkrétních osob nebo skutků zaujímá GIBS dlouhodobě jednotné stanovisko a nikdy se nevyjadřujeme k jakékoliv činnosti prováděné v naší operativní práci nebo v přípravném řízení podle trestního řádu.

 

 

 

pplk. Mgr. Bc. Ivo Mitáček

rada

kancelář ředitele GIBS

 


Zpět na začátek stránky: