Přejít na obsah:


Hlavní navigace:


Policisté z odboru dopravy brali úplatky

18.09.2020

Dva policisté z odboru dopravní policie KŘP Jihočeského kraje v rámci výkonu své služby na dálnici D3 v únoru 2020 opakovaně přijali finanční hotovost jako úplatek. Deset námi zjištěných řidičů v únoru letošního roku ve všech případech překročilo se svým motorovým vozidlem maximální povolenou rychlost, policisté však tyto přestupky neprojednali ani neoznámili správnímu orgánu a na místě řidičům uložili pokuty za jiné méně závažné přestupky.

Policisté záměrně překročení rychlosti nezaznamenávali způsobem, který by umožňoval uložení fotografických snímků se zaznamenanou rychlostí vozidel, nýbrž pouze pro svou potřebu, a často si vybírali luxusní vozidla, jejichž řidiči překročili nejvyšší povolenou rychlost podstatným způsobem. Oba si tímto jednáním přišli na částku převyšující 26.000,- Kč.

Dva příslušníci policie jsou v tuto chvíli obviněni ze zvlášť závažného zločinu přijetí úplatku v jednočinném souběhu s přečinem zneužití pravomoci úřední osoby ve formě spolupachatelství. V případě prokázání viny jim hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

Dále jsme zahájili trestní stíhání proti deseti civilním osobám a to ze spáchání zločinu podplacení. Civilním osobám v případě prokázání viny hrozí až šestiletý trest odnětí svobody, propadnutí majetku nebo peněžitý trest.

 

kpt. Ivana Nguyenová
tisková mluvčí


Zpět na začátek stránky: