Přejít na obsah:


Hlavní navigace:


Policista jako výrobce a uživatel drog odsouzen! Aktualizace!

16.03.2021

Okresní soud v Příbrami rozhodl v říjnu loňského roku o odsouzení níže uvedeného policisty a jedné civilní osoby. V rámci zasedání o odvolání obžalovaných ze dne 3. února 2021 byl policista pravomocně odsouzen k trestu odnětí svobody v trvání 2 let s podmíněným odkladem na zkušební dobu v trvání 30 měsíců s dohledem probačního úředníka a civilní osoba k trestu odnětí svobody v trvání 2 let s podmíněným odkladem na zkušební dobu v trvání 40 měsíců s dohledem.

_______________________________________________________

Policista jako výrobce a uživatel drog

02. 06. 2020

Policista služebně zařazen na KŘP Středočeského kraje na Územním odboru Příbram v průběhu ledna a února letošního roku neoprávněně vyrobil psychotropní látku metamfetamin a dále převážel ze zahraničí přípravky k jeho výrobě.

Společně s jednou civilní osobou bez povolení z Polska dovezl svým osobním automobilem několik desítek balení léčivých přípravků obsahujících látku pseudoefedrin a následně se společně několikrát dopustili výroby metamfetaminu. Výrobě přihlížela druhá civilní osoba, která je taktéž uživatelkou drog.

V rámci detailního prověřování bylo zjištěno, že je policista uživatelem drog a vzhledem k tomu, že mu docházely peníze na jejich koupi, tak se rozhodl a učil drogu tzv. podomácku vyrobit. Při domovní prohlídce v policistově bytě jsme zajistili několik věcí k výrobě metamfetaminu i samotný metamfetamin.

Na příslušníka byla již podána obžaloba pro přečin Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. V případě prokázání viny mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

U dvou civilních osob byla taktéž podána obžaloba a to pro stejný přečin – u jedné ve formě spolupachatelství, u druhé ve stádiu pokusu.

 

kpt. Ivana Nguyenvá
tisková mluvčí


Zpět na začátek stránky: