Přejít na obsah:


Hlavní navigace:


Policista jako výrobce a uživatel drog

02.06.2020

Policista služebně zařazen na KŘP Středočeského kraje na Územním odboru Příbram v průběhu ledna a února letošního roku neoprávněně vyrobil psychotropní látku metamfetamin a dále převážel ze zahraničí přípravky k jeho výrobě.

Společně s jednou civilní osobou bez povolení z Polska dovezl svým osobním automobilem několik desítek balení léčivých přípravků obsahujících látku pseudoefedrin a následně se společně několikrát dopustili výroby metamfetaminu. Výrobě přihlížela druhá civilní osoba, která je taktéž uživatelkou drog.

V rámci detailního prověřování bylo zjištěno, že je policista uživatelem drog a vzhledem k tomu, že mu docházely peníze na jejich koupi, tak se rozhodl a učil drogu tzv. podomácku vyrobit. Při domovní prohlídce v policistově bytě jsme zajistili několik věcí k výrobě metamfetaminu i samotný metamfetamin.

Na příslušníka byla již podána obžaloba pro přečin Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. V případě prokázání viny mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

U dvou civilních osob byla taktéž podána obžaloba a to pro stejný přečin – u jedné ve formě spolupachatelství, u druhé ve stádiu pokusu.

 

kpt. Ivana Nguyenová

tisková mluvčí 

Ke stažení


Zpět na začátek stránky: