Přejít na obsah:


Hlavní navigace:


Kriminalista požadoval za předání informací ze spisů až 20 milionů korun

17.08.2020

Pražský policista zařazen na odboru hospodářské kriminality od července do září roku 2018 žádal prostřednictvím civilní osoby úplatky. Tento prostředník docházel za vytipovanými lidmi, kteří figurovali v konkrétním trestním řízení jako podezřelí v nezákonném obchodování s nelegálními přípravky. Prostředník jim následně nabízel poskytnutí informací ze spisového materiálu a plánovaných policejních úkonech. Za tyto „služby“ pak policista přes svého prostředníka požadoval až 20 milionů Kč.

Naši vyšetřovatelé dne 11. srpna 2020 navrhli podat obžalobu na policistu a civilní osobu pro zločin přijetí úplatku podle ust. § 331 odst. 2, odst. 4 písm. b) trestního zákoníku v jednočinném souběhu se zločinem zneužití pravomoci úřední osoby podle ust. § 329 odst. 1 písm. a), odst. 3 písm. a) trestního zákoníku.  V případě prokázání viny policistovi hrozí až dvanáctiletý trest odnětí svobody.

Spisový materiál byl již předán dozorujícímu státnímu zástupci Vrchního státního zastupitelství v Praze, který si vyhradil právo na poskytování bližších informací.

 

kpt. Ivana Nguyenová
tisková mlvčí


Zpět na začátek stránky: