Přejít na obsah:


Hlavní navigace:


GIBS stíhá policistu z Prahy za podvody

17.05.2018

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

Policista lákal od důvěřivých žen peníze na sázení - výzva občanům.

 

Generální inspekce bezpečnostních sborů trestně stíhá jednoho příslušníka Policie ČR, který se dopustil série úvěrových podvodů, podvodů a neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací. Vyšetřovatel pětatřicetiletého policistu z Pohotovostní motorizované jednotky PČR Praha obvinil z uvedených přečinů, za což mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na jeden až pět let nebo peněžitý trest.

 

Příslušníkům Generální inspekce bezpečnostních sborů se podařilo rozkrýt případ podvodů jednoho policisty, který si v posledních letech opakovaně nasmlouval půjčky u finančních společností, které nebyl schopen splácet, a jeho závazky postupně dosáhly statisícových částek. V žádostech o půjčky a úvěry uváděl nepravdivé nebo hrubě zkreslené údaje s cílem získat požadované finanční prostředky. Získané Peníze sloužily k jeho sportovním sázkám a hrám.

 

Stálou finanční nedostatečnost se i po dalších pokusech o půjčky snažil řešit i jiným podvodným způsobem. Přes internetové aplikace a sociální sítě kontaktoval mladé ženy, u kterých projevoval osobní zájem, podporovaný různými legendami.

 

Svou přízeň si získával především svou osobní prezentací jako policista ze „zásahové jednotky“, fotografiemi v uniformě a svým osobním vzhledem. Po navázání osobního kontaktu však policista brzy přicházel s různými požadavky na půjčky peněz od mladých žen. Předpokládáme, že takto oslovených žen mohlo být více.

 

Příslušníkům GIBS se dosud podařilo zadokumentovat trestnou činnost policisty od roku 2013.

 

Výzva především mladým ženám z Prahy a okolí:

Zveřejněním a popisem tohoto případu žádáme další občany, především mladé ženy, které byly osloveny tímto policistou, nebo s ním byly v bližším kontaktu, a zároveň mu poskytly finanční půjčku, aby se co nejdříve přihlásily na operační středisko GIBS – tel. 974 839 734.

 

 

pplk. PhDr. Mgr. Ivo Mitáček

rada

kancelář ředitele GIBS

Ke stažení


Zpět na začátek stránky: