Přejít na obsah:


Hlavní navigace:


Dva kriminalisté si mimo službu zabavili PC hry pro sebe

06.04.2018

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

Důstojníci SKPV zneužili svou pravomoc a podvedli prodejce her

 

 

Generální inspekce bezpečnostních sborů trestně stíhá dva příslušníky Policie ČR, kteří v Mostě zneužili svou pravomoc a v době svého volna podvedli prodejce počítačových a konzolových her. Vyšetřovatel již oba obvinil ze spáchání přečinů zneužití pravomoci úřední osoby a z podvodu, které spáchali ve spolupachatelství. Oběma tak v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na pět let nebo zákaz činnosti.

 

Příslušníkům Generální inspekce bezpečnostních sborů se před třemi dny podařilo získat operativní informaci o podezření z trestné činnosti dvou kriminalistů v Mostě. Okamžitě byly zahájeny úkony trestního řízení, které vyústily ve velmi rychlé zadržení dvou příslušníků Služby kriminální policie a vyšetřování Policie ČR Most.

 

Oba kriminalisty viníme z toho, že v polovině minulého měsíce se společně a v době svého osobního volna sešli s mladým mužem, který nabízel na internetu prodej originálních her na značkové herní konzole. Následně se představili pod smyšlenými jmény a po předložení originálu služebního odznaku SKPV PČR oznámili, že mu zabavují více než třicet herních nosičů s aktuálními tituly populárních her. Důvodem k zabavení her byla smyšlená informace, že tituly pocházejí z trestné činnosti, o čemž mu dokonce vydali i falešný protokol o vydání věci, na hlavičkovém papíře Policie ČR Teplice a se smyšlenými jmény v podpisech. Prodejci her tak způsobili škodu za téměř 20 tisíc Kč.

 

Svým jednáním kriminalisté hrubě porušili povinnosti příslušníků policie, jednali v rozporu se služebními předpisy i zákony. Činnost svěřenou do pravomoci policie tak vykonávali bez právního důvodu a v úmyslu se obohatit. Oba jsou stíháni na svobodě a případ je nadále v našem vyšetřování pod aktivním dozorem příslušného státního zástupce.

 

Výzva k občanům Ústeckého kraje:

Zveřejněním a popisem tohoto případu žádáme další občany, kteří byli vystaveni podobným situacím nebo byli podobně podvedeni, aby se co nejdříve přihlásili na operační středisko GIBS – tel. 974 839 734, nebo na linku 158.

 

 

pplk. PhDr. Mgr. Ivo Mitáček

rada

kancelář ředitele GIBS

Ke stažení


Zpět na začátek stránky: