Přejít na obsah:


Hlavní navigace:


Dopravní policista si ukládáním pokut vydělal několik desítek tisíc korun

06.02.2019

Policista zařazen na Krajském ředitelství policie Ústeckého kraje za téměř prvních devět měsíců loňského roku ukládal řidičům pokuty příkazem na místě, z nichž část finančních prostředků neodevzdal a obohatil se tak nejméně o 40 200,- Kč.

V tuto chvíli již obviněný příslušník v rámci výkonu služby prováděl silniční kontroly v Ústeckém kraji. Při vypisování části pokutového bloku, který se předává přestupci, zapsal vyšší částku a nižší částku zapsal na část bloku, který se odevzdává i s vybranou finanční hotovostí na útvaru. Finanční rozdíl si tedy ponechal a obohatil se tak ve více než stech případech.

Policista je obviněn ze spáchání přečinu zneužití pravomoci úřední osoby a v případě prokázání mu hrozí 1 až 5 roků za mřížemi nebo zákaz činnosti.

Žádáme tímto i ostatní řidiče z Ústeckého kraje, kterým byla uložena příkazem pokuta na místě zaplacena viz příloha v období od 1. 1.2018 doposud a vypsanou část pokutového bloku stále ještě vlastní, nechť se obrátí telefonicky na: 974 839 734.

Bloková část má následující podobu: Bod č. 1 až 6 je vypsán formou průpisu. Bod č. 8 (částka) je dodatečně vypsán propisovací tužkou.

 

kpt. Ivana Nguyenová
tisková mluvčí

Ke stažení


Zpět na začátek stránky: