Přejít na obsah:


Hlavní navigace:


Brněnský kriminalista zneužil své postavení a přišel si na 20 000,- Kč

14.02.2019

Kriminalista zařazen na Krajském ředitelství policie Jihomoravského kraje vědomě předával nepravdivé informace o možném ovlivnění trestního řízení či následném postihu osobě, proti které konkrétní trestní řízení bylo vedeno.

Během výkonu své služby v prosinci loňského roku se neoprávněně dostal do elektronického trestního spisu, odkud získal detailní informace o pachatelce majetkové trestné činnosti. Policista předstíral, že je schopen zajistit vymazání kamerového záznamu, který pachatelku usvědčoval z krádeže v drogerii, dále, že je schopen zajistit prostřednictvím nezjištěného státního zástupce uložení nižší výměry trestu nebo zajistit umístění do předem vybrané věznice. Za tyto „služby“ požadoval od pachatelky 20 000,- Kč v hotovosti, které mu následně předala v jeho soukromém vozidle.

Policista je obviněný z přečinu podvodu, zneužití pravomoci úřední osoby a neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací. V případě prokázání viny mu hrozí 1 rok až 5 let za mřížemi nebo zákaz činnosti.

 

kpt. Ivana Nguyenová

tisková mluvčí


Zpět na začátek stránky: