Přejít na obsah:


Hlavní navigace:


Akce "PUK" - dozorci v roli vyhazovačů napadli a oloupili mladistvého

21.02.2013

Akce "PUK" - dozorci v roli vyhazovačů napadli a oloupili mladistvého

Nezákonného jednání se všichni tři příslušníci vězeňské služby měli dopustit v prosinci loňského roku, v roli „vyhazovačů“ v restauraci Střížkov - Praha 8. Tam verbálně i fyzicky napadli mladistvého sedmnáctiletého mladíka, kterého nejprve obvinili z krádeže peněženky a následně jej za použití násilí vyvedli na nakládací rampu restaurace, kde mladíka napadali pěstmi do hlavy. Jeden z příslušníků mladíkovi odnesl tašku s osobními věcmi, ze které mu odcizili peněženku s finanční hotovostí a mobilní telefon. Následně mladíka násilím odvedli do sklepních prostor, kde se musel za verbálních urážek a kopanců vysvléknout do spodního prádla a nechat vyfotit. Poté, co mu bylo dovoleno se obléknout, byl donucen za doprovodu výhrůžek jednoho z pachatelů restauraci opustit.

Na základě návrhu na uvalení vazby podaného k Obvodnímu soudu pro Prahu 8, rozhodl dnešním dnem soudce o uvalení vazby na všechny tři zadržené pachatele.

Trestní sazba protiprávního jednání, ze kterého jsou pachatelé obviněni se pohybuje v rozmezí dvou až deseti let odnětí svobody.

Nadřízení služební funkcionáři byli o trestním stíhání příslušníků vyrozuměni.

 

Ke stažení


Zpět na začátek stránky: