Přejít na obsah:


Hlavní navigace:


Akce "MOST"

24.06.2012

Akce "MOST"

Generální inspekce bezpečnostních sborů zadržela příslušníka Policie České republiky Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje, Služby kriminální policie a vyšetřování České Budějovice a další dvě civilní osoby pro podezření ze zneužití pravomoci úřední osoby a zvlášť závažného zločinu vydírání. 

Pachatelé požadovali od podnikatele z Českobudějovicka částku 500.000,- Kč za to, že podezřelý kriminalista zařídí ukončení trestního spisu, který je údajně veden proti jeho osobě Službou kriminální policie a vyšetřování v Českých Budějovicích. V případě, že částku neuhradí, vyhrožovali podnikateli tím, že policista zajistí, aby byl trestně stíhán pro jinou trestnou činnost.  

V průběhu rozpracování bylo mimo jiné zjištěno, že pachatelé jsou ozbrojeni, a to jak legálně tak i nelegálně drženými střelnými zbraněmi.  Jeden z pachatelů v nedávné době prostřílel poškozenému automobil nelegálně drženým samopalem.

Dne 22. června 2012 v odpoledních hodinách byla trojice pachatelů zadržena speciální jednotkou bezprostředně poté, co jeden z podezřelých převzal od vydírané osoby finanční částku ve výši 500.000,- Kč. 

Při akci bylo rovněž nalezeno několik nelegálně držených střelných zbraní včetně samopalu vz. 58, použitého k prostřílení vozidla poškozeného.

Po zadržení a provedení procesních úkonů bylo dne 23. června 2012 proti podezřelým pachatelům zahájeno trestní stíhání a byli umístěni do policejní cely. Na všechny tři obviněné pachatele byly dány státnímu zástupci Krajského státního zastupitelství v Českých Budějovicích podněty k návrhu na uvalení vazby.

           Na případu spolupracovalo Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje.

Ke stažení

akce "MOST"

Akce "MOST" Akce "MOST" Akce "MOST" Akce "MOST" Akce "MOST" Akce "MOST" Akce "MOST" Akce "MOST"

Zpět na začátek stránky: