Přejít na obsah:


Hlavní navigace:


GIBS trestně stíhá dva muže za vraždu, návrh na vazbu soud akceptoval

01.06.2018

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

 

Případ 10 let staré neobjasněné vraždy jde do vyšetřování.

 

 

Od ranních hodin realizuje tým příslušníků Generální inspekce bezpečnostních sborů úkony, jejichž cílem je zadržet osoby důvodně podezřelé ze spáchání trestného činu vraždy, ke které došlo téměř před deseti lety na Chebsku. Na akci GIBS dále spolupracují příslušníci Krajského ředitelství Policie ČR Karlovy Vary a zásahová jednotka Policie ČR z Ústí nad Labem.

 

Dne 23. listopadu 2008 dosud neznámí pachatelé brutálním způsobem zavraždili šestadvacetiletého mladého muže, kterého na odlehlém místě nedaleko přehrady Bílý Halštrov nejdříve těžce zranili útokem a následně ho zavraždili. Muž následkům mučení a těžkých poranění podlehl na místě.

 

Případ byl v minulosti prověřován tehdejší Inspekcí ministra vnitra a následně předán i tehdejšímu policejnímu orgánu Krajského ředitelství policie Západočeského kraje. V té době se však nepodařilo shromáždit dostatek důkazního materiálu, a proto byla věc v srpnu 2009 odložena usnesením.

 

08:30

 

Na základě vyžádané spolupráce mezi GIBS a PČR byly příslušníky zásahové jednotky v Aši a Chebu zadrženy dvě osoby, které byly následně převezeny do Karlových Varů příslušníkům GIBS k dalším nezbytným procesním úkonům a opatřením.

 

Případem se začali příslušníci GIBS zabývat asi před půl rokem, kdy byly zjištěny zcela zásadní a nové skutečnosti, které nás opravňovaly začít znovu tento otřesný případ prověřovat. Výsledkem prověřování, shromažďování důkazů i informací, je dnešní realizace.

 

16:30

 

Vyšetřovatel Generální inspekce bezpečnostních sborů zahájil dnešního dne trestní stíhání dvou osob, které obvinil ze spáchání trestného činu vražda, a to podle ustanovení § 219 odstavec 1, odstavec 2, písmeno b) zákona č. 140/1961 Sb., trestní zákon, ve znění pozdějších předpisů, účinného do 31. prosince 2009, spáchaného ve spolupachatelství podle ustanovení § 9 odstavec 2 trestního zákona č. 140/1961 Sb., trestní zákon, ve znění pozdějších předpisů, účinného do 31. prosince 2009. O případu byl informován příslušný dozorový státní zástupce.

 

Jedním z obviněných je devětatřicetiletý bývalý příslušník PČR z Obvodního oddělení Aš a druhým obviněným je pětačtyřicetiletý muž, civilní osoba. Oba společným jednáním měli jiného úmyslně usmrtit a čin spáchat zvlášť trýznivým způsobem. Podle tehdy platného trestního zákona hrozí oběma v případě prokázání viny až výjimečný trest.

 

_____________________________

 

2. 6. 2018

 

Oba trestně stíhaní muži strávili noc v policejních celách a dnes od rána pokračovaly další procesní úkony a důležité výslechy. Tyto procesy pokračovaly až do pozdních odpoledních hodin, a to i pod dozorem státního zástupce.

 

18:00

 

Vyšetřovatel Generální inspekce bezpečnostních sborů ukončil naplánované úkony a státnímu zástupci předal podnět k vydání návrhu na vzetí do vazby pro oba obviněné.

 

18:30

 

Státní zástupce podal návrh na vzetí do vazby obou trestně stíhaných mužů okresnímu soudu.

 

_____________________________

 

3. 6. 2018

 

Také v neděli pokračovali příslušníci Generální inspekce bezpečnostních sborů v naplánovaných úkonech, a to v rámci vyšetřování daného případu.

 

17:30

 

Místě příslušný okresní soud akceptoval návrh státního zástupce a na oba trestně stíhané muže uvalil vazbu.

 

 

 

 

pplk. PhDr. Mgr. Ivo Mitáček

rada

kancelář ředitele GIBS

 

e-PODATELNA

KONTAKTNÍ LINKA

Tel: 974 839 734

Email: operacni@gibs.cz

Podrobné informace

DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: v7m7926

Policie ČR Celní správa České republiky Vězeňská služba České republiky

INFORMAČNÍ SERVIS

GIBS ukončila prověřování okolností smrti vězně ve Valdicích

19.06.2018 | příslušníci VS ČR nespáchali trestný...

zobrazit

GIBS trestně stíhá dva muže za vraždu, návrh na vazbu soud akceptoval

01.06.2018 | případ 10 let staré vraždy je dále...

zobrazit

GIBS stíhá policistu z Prahy za podvody

17.05.2018 | Výzva především mladým ženám z...

zobrazit

Mgr. Lenka Haderková se dočasně ujímá řízení GIBS

30.04.2018 | vedoucí legislativně-právní skupiny...

zobrazit
Zobrazit všechny zprávy

Zpět na začátek stránky: