Přejít na obsah:


Hlavní navigace:


Tiskové zprávy

Informace k události v Plzni

10.10.2017

Vzhledem k množícím se novinářským dotazům a reakcím ze strany široké veřejnosti k případu zákroku dvou policistů v civilním oděvu, ke kterému došlo za použití vozidla Mercedes v Plzni, Generální inspekce bezpečnostních sborů sděluje, že případ prověřuje, ale o zproštění výkonu služby, nebo propuštění ze služebního poměru těchto příslušníků rozhoduje pouze služební funkcionář Policie České republiky.
zobrazit

Hledáme majitele odcizených věcí

03.10.2017

Příslušníci Generální inspekce bezpečnostních sborů v rámci realizace jedné z akcí při domovních prohlídkách zajistili velké množství šperků, náramkových hodinek a dalších předmětů patrně souvisejících s trestnou činností realizovaných pachatelek. Některé ze zajištěných cenností se již podařilo vrátit původním majitelům, u dalších je z důvodu nespolupráce pachatelek obtížné majitele dohledat.
zobrazit

Akce "KLEC“ – zneužití pravomoci a neoprávněné vstupy do informačních systémů

15.08.2017

Vyšetřovatel Generální inspekce bezpečnostních sborů zahájil trestní stíhání dvou příslušníků Policie České republiky služebně zařazených na Krajském ředitelství policie hlavního města Prahy.
zobrazit

Akce "LISTERIN" - neoprávněné vstupy do informačních systémů

02.08.2017

Generální inspekce bezpečnostních sborů zahájila trestní stíhání dvou příslušníků Policie České republiky, jednoho bývalého příslušníka Policie ČR a dalších pěti civilních osob.
zobrazit

Akce "LUKRÉCIE" - policistka spolupachatelkou

26.05.2017

Vyšetřovatelem Generální inspekce bezpečnostních sborů bylo zahájeno trestní stíhání proti příslušnici Policie České republiky zařazené u služby kriminální policie a vyšetřování, a dalších dvou civilních osob.
zobrazit

Reakce Generální inspekce bezpečnostních sborů na informace zveřejněné dne 15. května 2017 v deníku Právo v článku: „Popotahování Šlachty kvůli služebnímu autu opět ve hře“

16.05.2017

Pan plk. Mgr. Robert Šlachta měl podle znění uvedeného článku mimo jiné poznamenat: "Už se nedivím, že inspekce není schopná zpracovávat žádné závažnější kauzy, když se raději zabývá podobnými záležitostmi." Generální inspekce bezpečnostních sborů se proti takovému nařčení důrazně ohrazuje, neboť je jako policejní orgán povinna postupovat podle trestního řádu a z úřední povinnosti projednávat všechna podezření ze spáchání trestných činů spadajících do její věcné příslušnosti. Nemůže si tak „vybírat“, jakým kauzám bude či nebude věnovat pozornost. Tyto skutečnosti musí být panu plk. Mgr. Šlachtovi známy.
zobrazit

Reakce Generální inspekce bezpečnostních sborů na informace zveřejněné dnes v deníku Právo v článku: „Inspekce zadržela a vyslýchala vyšetřovatele Mrázkovy vraždy“

25.04.2017

Generální inspekce bezpečnostních sborů si je vědoma závažnosti vedeného trestního řízení, které se dotýká živého případu. Proto byla přijata mimořádná opatření směřující k vyloučení úniku informací. Vzhledem k tomu, že byly zveřejněny zavádějící informace a komentáře, které spekulují o zákonnosti postupu GIBS, považujeme za nutné se k celé záležitosti vyjádřit, ale jen do rozsahu již zveřejněných informací.
zobrazit

Reakce Generální inspekce bezpečnostních sborů na informaci zveřejněnou dnes Českým rozhlasem v článku: Kritik policejní reorganizace Komárek dočasně přišel o výsluhu. „Jednoznačná pomsta“, tvrdí Šlachta

06.04.2017

Generální inspekce bezpečnostních sborů jako vždy i v tomto případě postupuje zákonně, a to nejen podle trestního řádu, ale i podle zákona č. 341/2011 Sb., o Generální inspekci bezpečnostních sborů, dalších právních předpisů a plní pokyny dozorových státních zástupců. Z uvedených důvodů se tvrzení pana Komárka, týkající se údajných nezákonných postupů, nezakládá na pravdě a poškozuje tak dobré jméno Generální inspekce bezpečnostních sborů.
zobrazit

Reakce Generální inspekce bezpečnostních sborů na informaci zveřejněnou Českou tiskovou kanceláří dne 21. března 2017

21.03.2017

Generální inspekce bezpečnostních sborů se striktně řídí zákony a dalšími právními předpisy, které neumožňují uvedené "pověření" v článku.
zobrazit

Korupce - kriminalista přijal úplatek

06.03.2017

Příslušníci Generální inspekce bezpečnostních sborů v rámci plnění svých úkolů při plánované realizaci koncem minulého týdne zadrželi příslušníka Policie České republiky z Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy.
zobrazit
e-PODATELNA

KONTAKTNÍ LINKA

Tel: 974 839 734

Email: operacni@gibs.cz

Podrobné informace

DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: v7m7926

Policie ČR Celní správa České republiky Vězeňská služba České republiky

INFORMAČNÍ SERVIS

Informace k události v Plzni

10.10.2017 | Vzhledem k množícím se novinářským...

zobrazit

Hledáme majitele odcizených věcí

03.10.2017 | Příslušníci Generální inspekce...

zobrazit

Akce "LISTERIN" - neoprávněné vstupy do informačních systémů

02.08.2017 | Generální inspekce bezpečnostních...

zobrazit
Zobrazit všechny zprávy

Zpět na začátek stránky: